Jesteś tutaj:   Strona główna Regulamin

Regulamin

Regulamin określa zasady sprzedaży artykułów oferowanych przez sklep modnyzegarek.pl
Adres siedziby: 
ul. Romanowicza 17
, 30-702 Kraków
NIP: 679-282-70-07

 

§1 Informacje ogólne


1. Sprzedaż odbywa się poprzez Internet w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy zamawiającym - zwanym dalej Kupującym, a sklepem internetowym modnyzegarek.pl – zwanym dalej Sprzedającym.
2. W sklepie internetowym modnyzegarek.pl sprzedawane są wyłącznie produkty oryginalne, objęte co najmniej dwunastomiesięczną gwarancją. Warunki jak i okres gwarancji podane są na każdej karcie gwarancyjnej, którą otrzymuje Kupujący wraz z zegarkiem/towarem i dowodem sprzedaży. Dodatkowo ogólne warunki gwarancji podane zostały w zakładce ”gwarancja” na stronie sklepu.


 

§2 Zamówienia


1. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę poprzez sklep internetowy modnyzegarek.pl (formularz zamówienia), za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@modnyzegarek.pl lub telefonicznie: 796-733-108 od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-20.00
2. Do realizacji zamówienia konieczne jest podanie adresu dostawy (imię i nazwisko, ulica, kod pocztowy, miasto) oraz danych kontaktowych (imię i nazwisko, telefon, e-mail).
3. W przypadku podania nieprawdziwych, nie pełnych lub błędnych danych - Sprzedający spróbuje skontaktować się z Kupującym w celu ich uzupełnienia lub sprostowania. Jeśli kontakt nie będzie możliwy Sprzedający może odstąpić od umowy sprzedaży.
4. Standardowo czas realizacji zamówienia złożonego drogą elektroniczną lub telefonicznie trwa do 24 godzin. W przypadku zamówienia produktu, który nie jest dostępny na stanie, czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 3 dni, o czym zostaną Państwo poinformowaniu po przyjęciu przez Nas zamówienia. Produkty opatrzone opisem OD ZARAZ są dostępne w naszym magazynie, co oznacza, że po zakupie zostanie do Państwa wysłane najpóźniej następnego dnia roboczego. W przypadku zdecydowania się na odbiór osobisty zakupionego przedmiotu kupujący zobowiązany jest do wcześniejszego powiadomienia Sprzedawcy o chęci odbioru, gdyż towar przechowywany jest w magazynie.
5. W przypadku konieczności sprowadzenia nietypowego towaru lub wykonania graweru na indywidualne zamówienie możemy zażądać zaliczki pełniącej funkcję zadatku w rozumieniu art. 394 ust 1 Kodeksu Cywilnego.
6. Wysłanie zamówienia zostanie potwierdzone drogą telefoniczną lub mailową.
7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Sprzedający skontaktuje się z Klientem, który podejmie decyzje o sposobie realizacji zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
8. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu, lub wycofać je do momentu jego wysyłania. Wprowadzanie zmian lub wycofanie jest możliwe poprzez kontakt e-mailem pod adresem sklep@modnyzegarek.pl lub telefonicznie pod numerem  796-733-108


 

§3 Ceny towarów i płatność


1. Ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
2. modnyzegarek.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
3. Kupujący może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

 

1.     przelew na rachunek bankowy: 02 1950 0001 2006 0302 8137 0002
W tytule prosimy o podanie numeru zamówienia oraz imienia i nazwiska odbiorcy

2.     Przelewem za pośrednictwem płatności internetowych PayU

3.     Kartą płatniczą za pośrednictwem płatności internetowych PayU

4.     gotówką przy odbiorze osobistym

5.     przy odbiorze/pobranie za pośrednictwem firmy doręczającej.

 

§4 Koszty i terminy dostawy


1. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Kupującego i określony w zamówieniu sposób.
2. Termin dostawy ustalany jest z Kupującym podczas potwierdzania przez Sprzedającego zamówienia.
3. Dostawa zamówionych produktów realizowana jest w dni robocze (poniedziałek- piątek) na terenie całej Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej, paczkomatów In Post lub firmy kurierskiej Pocztex.


 

§5 Zwroty, reklamacje/gwarancje


1. W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci kupującemu wartość nabytej rzeczy oraz najtańszy oferowany w aukcji koszt przesyłki towaru do niego. 
2.Aby odstąpić od umowy zawartej w naszym sklepie, należy złożyć nam w przeciągu 14 dni stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: sklep@modnyzegarek.pl Konsument ma wtedy prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni i obowiązek zwrotu towaru w ciągu kolejnych 14 dni. Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej. 
Przesyłkę należy nadać na adres: 
Marek Kantor modnyzegarek.pl 

ul. Romanowicza 17, 
30-702 Kraków, 
Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy): 
[adres sprzedającego] 
Ja [imię, nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numer ID [numer] . 
Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] . 
Proszę o zwrot kwoty na rachunek [numer rachunku] 
Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego]
Adres: [adres kupującego] 
Data: [data odstąpienia od umowy] 
Podpis: [tylko jeżeli formularz jest wysyłany w wersji papierowej] 
3. W przypadku odstąpienia od Umowy sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. 
4. W przypadku reklamacji/gwarancji zegarek wraz z opisem problemu oraz danymi kontaktowymi kupującego należy przesłać na adres korespondencyjny: Marek Kantor modnyzegarek.pl, 
ul. Romanowicza 17, 30-702 Kraków, Naprawa, wymiana lub zwrot pieniędzy nastąpi w terminie do 14 dni od momentu odebrania przesyłki przez sprzedającego

 

§6 Ochrona danych osobowych

1. Administratorem danych osobowych Klientów przekazanych dobrowolnie sprzedawcy w ramach rejestracji, składania zamówienia jednorazowego lub w ramach  innych okoliczności określonych w regulaminie jest firma modnyzegarek.pl z siedzibą w Krakowie przy ul.Romanowicza 17, 30-702 Kraków. 

2. Sprzedawca oświadcza, że przetwarza dane osobowe zamawiających w celu realizacji zamówień oraz innych celów określonych w Regulaminie. Dane są przetwarzane wyłącznie na podstawie  przepisów prawa lub zgody wyrażonej przez Klienta. Sprzedawca oświadcza, że dane osobowe są przetwarzane z zachowaniem odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zgodnych z wymaganiami prawa. Sprzedawca chroni przekazane mu dane osobowe oraz dokłada wszelkich  starań w celu  zabezpieczenia ich przed nieuprawnionym dostępem lub  wykorzystaniem.

3. Zamawiającemu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania lub usuwania z prowadzonego zbioru. W tym celu należy wysłać odpowiednią informację na adres sklep@modnyzegarek.pl 

4. Zbiór danych osobowych przekazanych Sprzedawcy zgłaszany jest przez Sprzedawcę Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych. 

5.Wszelkie dane podane przez Zamawiającego są przetwarzane przez sprzedawcę w celu realizacji zamówienia oraz do zapewnienia kontaktu między Zamawiającym a sprzedawcą. 

Zamawiający wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedawcę oraz podmioty zaangażowane w proces realizacji i obsługi zamówienia składanego przez Zamawiającego. 

 

§7 Inne informacje


1. Dbamy o to, żeby wszelkie opisy produktów były sprawdzone i rzetelne. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy w ich opisie.
2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271).
4. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonywania umowy.